Už 22. augusta sa na plátna kín dostane nový film z dielne režiséra, scenáristu a producenta Mira Drobného, ku ktorému jednu z titulných skladieb napísala medzinárodne uznávaná speváčka Celeste Buckingham. V prípade hudobníčky ide o jeden z jej najemotívnejších singlov, pričom citlivými témami sa zaoberá aj samotný film „Kto je ďalší?“.

Režisér Miro Drobný, ktorý sa podpísal aj pod úspešnú snímku Rytmus – Sídliskový sen, má na konte ďalší film, opäť inšpirovaný skutočnými príbehmi. Na rozdiel od mapovania raperovej kariéry sa tentokrát podujal sfilmovať ľudí, ktorých internet priviedol až na hranicu života a smrti, pričom ním zaujal aj širokú verejnosť. Potom, ako triumfoval na filmovom festivale v Moskve, na prehliadkach v Barcelone (Španielsko), Glasgowe (Škótsko), Istanbule (Turecko) či Oaxace (Mexiko), bola na Slovensku pred premiérou predstavená prvá skladba k danej snímke.

Charizmatická speváčka Celeste Buckingham napísala špeciálne pre film Kto je ďalší jednu z titulných skladieb Voiceless, ktorá je silnou výpoveďou umelkyne. „S radosťou som prijala
ponuku zložiť a naspievať jednu z titulných skladieb tohto filmu. Nie je to ďalší bežný film. Je o veľmi ťažkých témach, ktoré sa dotýkajú najmä tých z nás, ktorí sme vyrástli v dobe internetu, sociálnych sietí a odcudzenia skutočných vzťahov medzi nami. Či už doma, na ulici alebo v škole,“ hovorí speváčka.

Vo videoklipe si okrem Celeste zahrala aj hlavná protagonistka filmu, americká herečka Anita Sonnberger, pričom obe dámy museli preliezť zábradlie balkóna na 10. poschodí výškovej budovy. V klipe tým chcú symbolicky poukázať na to, že mnohé obete sa dostanú na hranu a nie vždy sa im podarí dostať sa na tú správnu stranu. Nakoľko však obe hrdinky museli prekonávať strach z výšok, scéna sa natáčala štyri hodiny.

Ako však Celeste priznala, problémy vo filme Kto je ďalší sa jej dotkli aj osobne. „Mám
osobné skusenosti, ktoré sú podobné tým z filmu, napríklad čo sa týka se*uálneho zneužitia. Verím, že hudba je univerzálnym jazykom a že cez ňu vieme riešiť aj témy, ktoré sú niekedy až príliš náročné na bežnú debatu. Dúfam, že ľudia sa po vzhliadnutí tohto filmu zamyslia nad svojimi blízkymi, ktorí si možno niečím podobným prešli, alebo prechadzajú, a nebudú ich za to súdiť, ale práve naopak im budú oporou,“ dodáva Celeste.

Video: YouTube | Foto: Instagram/celbuckingham