Vianoce sú sviatkami radosti, pokoja, ale predovšetkým dňami, kedy sa spájajú celé rodiny, aby prežili najkrajšie chvíle roka bok po boku. Niektorí z nás však také šťastie, ako mať príbuzných, už, žiaľ, nemajú a okrem bežných dní ostávajú sami aj na Štedrý deň.

Práve z tohto dôvodu na Slovensku vznikla ušľachtilá iniciatíva Koľko lásky, za ktorou stoja Janka Galatová a Silvia Slobodová, pričom ich cieľom je potešiť osamelých seniorov v domovoch dôchodcov vianočnými darčekmi. Kým v prvom roku sa podarilo vyzbierať 800 balíčkov, uplynulé Vianoce boli krajšie až pre 22 000 dôchodcov vo vyše 300 zariadeniach. “Náš tretí ročník zbierky je poznačený pandémiou, starkí sú v domovoch mnohokrát bez povolených návštev, a preto pocit, že nie sú sami ani v týchto ťažkých časoch potrebujú o to viac. Nevzdávame sa a zbierku sme sa rozhodli zrealizovať aj napriek zvýšeným hygienickým požiadavkám, aby sme ochránili zdravie našich kontaktných osôb a ich rodín, ale aj zdravie pracovníkov a seniorov v zariadeniach,” uvádzajú autorky projektu na oficiálnej stránke výzvy, do ktorej sa aj napriek mimoriadnej epidemiologickej situácii zapojili tisíce Slovákov.

Práve jedinečná myšlienka pomoci zraniteľným seniorom nenechala chladnou ani prešovských hudobníkov, ktorí pre iniciatívu nahrali emotívny singel. Speváčke Michaelle podsunula nápad napísať vianočnú pieseň pre organizáciu textárka Silvia Kaščaková, pričom o produkciu aj vokály sa postaral spevák kapely Komajota Martin Husovský. “Všetko krásne vyšlo, do poslednej chvíle táto organizácia netušila, čo plánujeme, skladbu pre ich projekt,” neskrýva nadšenie Michaella.

Prekvapenie v podobe nielen skladby, ale aj emotívneho videoklipu, napokon vyšlo viac ako dokonale, pričom Janka a Silvia neskrývali nad symbilickou hymnou ich projektu nadšenie. “Tak toto je čistá NÁDHERA! Už Vám niekedy niekto napísal a naspieval pesničku? Nie? Tak teraz už ÁNO! Úžasné poďakovanie pre Vás všetkých, ktorí ste sa zapojili a rozdali lásku v krabičkách. Táto pieseň je O VÁS a hlavne PRE VÁS! Obrovské ďakujem Silvii Kaščakovej, ktorá sama prišla s textom piesne k projektu a celej produkcii Michaelly Papp za prevedenie, naspievanie a natočenie klipu. Nemám dostatočne slov na to, ako nás to potešilo,” uviedli dojaté organizátorky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto | Video: YT