Vianoce sú sviatkami radosti, pokoja, ale predovšetkým dňami, kedy sa spájajú celé rodiny, aby prežili najkrajšie chvíle roka bok po boku. Niektorí z nás však také šťastie, ako mať príbuzných, už, žiaľ, nemajú a okrem bežných dní ostávajú sami aj na Štedrý deň.

Mnohí seniori, ktorí boli počas najaktívnejších rokov svojho života obklopení ľuďmi, končia neraz v domovoch dôchodcov. Aj keď v nich počas vianočných sviatkov stále tlie kúsok detskej radosti a očakávania, žiaľ, tisíce z nich ostávajú bez svojich najbližších či malých radostí. Práve to sa rozhodli zmeniť dobrí ľudia zo Slovenska, ktorí zorganizovali šľachetnú zbierku na spríjemnenie Vianoc seniorov v zariadeniach.

Stačí, ak naplníte krabicu od topánok ľubovoľnými darčekmi, pričom by mala obsahovať aspoň jednu vec z každej z nasledujúcich kategórii: “sladké/slané, zahreje zvnútra, zahreje zvonku, drogéria/kozmetika a niečo pekné/milé”. “Naplnenú krabičku zabaľte do baliaceho papiera – ZVLÁŠŤ SPODOK A ZVLÁŠT VRCH a do 2. 12. odovzdajte kontaktnej osobe najbližšie k Vám. Pre zoznam kontaktných osôb kliknite sem. Zoznam stále aktualizujeme do 15.11,” uvádzajú organizátori zbierky.

Ako tiež Slovákov žiadajú, darčekové krabice by nemali obsahovať alkohol, viditeľne používané veci, zbytočnosti či sviečky, ktoré z bezpečnostných dôvodov neakceptujú v každom domove dôchodov. Ak môžete, prosíme, pomôžte zdieľaním, aby sa čo najviac ľudí dozvedelo o tejto nádhernej možnosti zapojiť sa do niečoho výnimočného. Ďakujeme!

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/J.P.-S