O pár týždňov to budú dva roky, čo Igor Matovič víťazoslávne stál na pódiu a ďakoval svojím verným voličom. Vďaka jeho výhre v parlamentných voľbách vznikla následne koalícia zo strán OĽaNO, Sme rodina, SaS a Za ľudí. Čo najzásadnejšie sa vláde počas tohto obdobia podarilo? Expremiér pozná odpoveď.

Väčšina z nás si koniec roka spája s bilancovaním dobrých a zlých udalostí v priebehu posledných dvanástich mesiacov. K posudzovaniu uplynulého obdobia sa dostal aj predseda strany OĽaNO, ktorý je presvedčený, že súčasná vláda spravila aj množstvo správnych rozhodnutí.

Matovič dokonca vyzdvihol jednu dôležitú vec, ktorú považuje za zlomovú. Podľa jeho slov ľudia nemôžu mať pocit, že je tu niekto “náš“ človek. „Najúčinnejšie a najzásadnejšie protikorupčné opatrenie, ktoré sme zaviedli, bolo, že sme absolútne rozviazali ruky policajtom, NAKE, prokurátorom. Dnes policajti či prokurátori nekonajú na základe objednávky. Je dovolené ísť po krku komukoľvek,” povedal expremiér pre ereport.sk.

Rodák z Trnavy sa taktiež obáva, že úprava majetkových priznaní verejných funkcionárov nie je správnym riešením v boji proti korupcií. „Napíše to na inú osobu, alebo si dá zlaté tehly do trezora. To v majetkovom priznaní nezbadáte. Vôbec si nemyslím, že majetkové priznanie je svätý grál boja proti podvodníkom v politike alebo medzi verejnými funkcionármi,” vyhlásil.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: ereport.sk  |  Foto: Twitter, TV Markíza, FB/Igor Matovic