Celý svet momentálne súcití s rodinami obetí na ázijskom ostrove Srí Lanka, kde došlo v nedeľných ranných hodinách k masívnym bombovým útokom. Pri nešťastí prišlo o život takmer 200 ľudí, pričom výbuchy boli podľa predbežných dedukcii smerované voči kresťanom.

Počas Veľkonočných sviatkov, ktoré patria k najvýznamnejším kresťanským dňom v roku, došlo na Srí Lanke k masívnym bombovým útokom na civilistov. Na šiestich miestach, konkrétne v kostoloch St. Sebastian v Negombo, St. Anthony’s Shrine v Kolombe, Zion v Batticaloa a luxusných hoteloch Shangri-La, Cinnamon Grand a Kingsbury, bolo zavraždených takmer 200 civilistov a zranených viac ako 400 ľudí.

Okrem turistov z celého sveta sa na ostrove nachádza aj 45 Slovákov, medzi inými tehotná redaktorka televízie Markíza Veronika Cifrová Ostrihoňová a jej manžel, moderátor Matej “Sajfa” Cifra. Po počiatočných obavách, či je dvojica v poriadku, sa obľúbené tváre slovenského šoubiznisu ozvali fanúšikom prostredníctvom sociálnej siete Instagram, kde sa zverili, že od miesta útokov sú v adekvátnej vzdialenosti bez ujmy na zdraví.

“Teraz som sa dozvedel o útokoch v Colombe v hlavnom meste Sri Lanky. Sme, našťastie, na juhu. Sme ok,” informoval Sajfa, pričom ho doplnila aj Veronika: “Ďakujeme za Vaše správy, kamaráti, my sme od Colomba ďalej, takže sme našťastie v poriadku. Strašné správy. Pokojné sviatky vám želám zo srdca.”

Ako sa však zdá, mimoriadne trpké nešťastie, ktoré pripravilo o život desiatky nevinných ľudí, je adekvátnou témou na zábavu pre Martina Jakubca. Absolútne nemiestnym spôsobom, ktorým pobúril mnohých Slovákov, oznámil na svojom profile úmrtie známeho páru, pričom si neodpustil ani poznámku: “Terorizoval a teraz dostal teror. Na poslednú rozlúčku prídem v ruke s trááápnou kamerou ako na OTOvi,” neštítil sa pichľavého komentáru Jakubec.

Kým priamo do fotografie zasadil jeden text, ako doplňujúci pridal ďalšie perly: “News informujú, že teroristický útok na Srí Lanke si vyžiadal obete aj zo Slovenska. Údajne zahynuli tieto dva holúbky, alebo jeden, ja už neviem. Správy sa odlišujú. R. I. P. AJ TAK.” Skutočne je pre niekoho práve tento spôsob “humoru” zábavný?!

Zdroj: Instagram/martinjakubec_official, YouTube