Horúce dni s extrémne vysokými teplotami neprajú školským výletom. Len pred pár hodinami pobúril Slovákov prípad školákov, ktorí skolabovali potom, ako ich napratali do vlakových vagónov pre balíky. Teraz museli hasiči zasahovať v autobuse plnom žiakov.

Tento týždeň sa na Slovensko opäť dovalili veľké horúčavy a ručičky teplomerov atakujú aj 35 stupňov. Keďže sa však končí školský rok, triedy so žiakmi práve absolvujú svoje záverečné výlety do okolitých miest. Len pred pár hodinami pritom pobúril Slovákov prípad školákov, ktorí skolabovali potom, ako ich napratali do vlakových vagónov pre balíky.

Dnes museli hasiči zasahovať pre zmenu v autobuse plnom detí: „Hasiči boli dnes pred deviatou hodinou ráno vyslaní na rýchlostnú cestu R1, kde autobus so školákmi dostal defekt na úrovni Tesárskych Mlynian v smere do Banskej Bystrice. Vo vozidle sa v tom čase viezli žiaci a učitelia z Bratislavy v celkovom počte 47 osôb. Z dôvodu nebezpečenstva na ceste a stúpajúcej teplote boli na miesto vyslaní hasiči s evakuačným autobusom a jednou hasičskou technikou z Nitry,“ uviedla hovorkyňa Prezídia Hasičského a záchranného zboru Zuzana Farkasová.

Kvôli vysokým teplotám tak museli žiakov urýchlene premiestniť do evakuačného autobusu spolu s učiteľmi. Akcia, našťastie, tentokrát prebehla bez kolapsov: „Všetky deti a učiteľov sa podarilo bezpečne prepraviť evakuačným autobusom do Tekovskej Kúrie, kde počkajú na opravený autobus. Vďaka rýchlemu zásahu hasičov nedošlo pri udalosti k žiadnym zraneniam,“ dodáva na záver.

Zdroj: Prezídium Hasičského a záchranného zboru │ Foto: Facebook/Prezídium Hasičského a záchranného zboru, Dopravný podnik Bratislava, a.s., Pexels