Spor medzi vtedajším premiérom Igorom Matovičom a úradníkom MF SR Radom Baťom má poriadne nečakanú dohru. Spor sa začal po tom, ako sa Baťo na sociálnej sieti obul do nákupu vakcíny Sputnik, pričom sa mu nepozdávalo balenie v kartónových škatuliach. Napokon osočil aj tajomníčku MZ SR Janu Ježíkovú.

Do hádky o Sputnik, u ktorého bol pred pár hodinami objavený nový problém, sa zapojil aj Matovič statusom na sociálnej sieti, v ktorom sa verejne za Baťu Ježíkovej ospravedlnil. Vo vyjadrení však spomenul aj Baťovu manželku, šéfku ŠÚKL Zuzanu Baťovú, čo úradníka rozzúrilo natoľko, že expremiérovi vynadal.

Jeho vulgárnu správu, v ktorej Matoviča nazýva “zbabelým psychopatickým hov*om”, napokon politik zverejnil na sociálnej sieti. Tento krok spustil ďalšiu lavínu a Baťo následne zverejnil Matovičovo telefónne číslo a napokon podal trestné oznámenie pre podozrenie z porušenia dôvernosti ústneho a iného prejavu.

Celý konflikt má však mimoriadne nečakanú dohru. Keďže sa Igor Matovič stal novým ministrom financií, Radoslav Baťo sa ako úradník Útvaru hodnoty za peniaze radí práve pod zmienené ministerstvo. Znamená to teda, že Matovič sa stal jeho šéfom a z mužov, ktorí sa verejne škaredo pohádali, sú odteraz kolegovia. Či svoje pracovné vzťahy zvládnu na profesionálnej úrovni, sa ukáže v najbližšom čase.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Igor Matovic, Rado Baťo │ Foto: YT/SME