Po zemetrasení v strane Smer-SD a konflikte Fica a Pellegriniho došlo ku konfliktu aj v strane ĽSNS. Po nezhodách sa rozhodli odísť traja známi poslanci, ktorí nedávno založili platformu s dvomi poslancami Smeru.

Aktuálne prebieha veľké zemetrasenie v strane Smer, kde proti sebe stoja súčasný predseda s Pellegrinim, ktorý Fica jasne vyzval k odstúpeniu. Odísť zo strany sa rozhodol aj poslanec Ján Podmanický, ktorý nedávno ohlásil spolu s Mariánom Kérym a poslancami z ĽSNS spoločnú platformu Za hodnotové Slovensko. Potom, čo dostal kritiku z vlastných radov a útoky za spoluprácu s ĽSNS, skončil. Kéry však v strane zostáva aj naďalej so slovami, že nechce ustupovať názorom Petra Žigu.

Na pretras sa ale dostali aj traja členovia ĽSNS, Tomáš Taraba, Štefan Kuffa a Filip Kuffa. K ich iniciatíve sa kriticky vyjadril poslanec Milan Mazurek a následne sa práve Taraba rozhodol rovnako opustiť stranu. Jeho odchod budú nasledovať aj Kuffovci, pričom ostávajú aj naďalej členmi mimoparlamentnej strany KDŽP.

Taraba na najnovšej tlačovej besede označil Smer za liberálnu stranu a tvrdí, že Podmanický musel skončiť, pretože sa nebál postaviť za svoju hodnotovú politiku a ochranu práv detí, žien a rodiny. Na adresu poslanca Mazureka dodal, že zámerne dezinformoval ohľadne novej platformy a odmieta, aby ho riadil tak, ako to prebieha v iných stranách.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ta3.com │ Foto: YouTube/Televízia TA3