Len pred malou chvíľou prijala prezidentka Zuzana Čaputová demisiu ministra hospodárstva Richarda Sulíka, ktorý tento krok ohlásil už koncom minulého týždňa. Najnovšie sa otvorene hovorí aj o demisii ďalšieho známeho ministra.

Má ísť o Branislava Gröhlinga, rovnako zo strany SaS. Sulík pritom posledne avízoval, že krátko po jeho demisii môžu v prípade nesplnenia rekonštrukcie vlády nasledovať aj ďalšie mená zo strany. Zdá sa, že tento scenár sa pomaličky naplní.

Podľa informácií portálu eReport je isté, že demisiu podá aj minister školstva, a to už v stredu. Za všetkým majú byť údajne dlhodobé spory medzí ním a Igorom Matovičom. To, že sa schyľuje k jeho odchodu, majú naznačovať aj Gröhlingove vyjadrenia na tlačovej besede.

Okrem iného totiž spomenul, že ďakuje učiteľom a jeho slová sa niesli v duchu akejsi rozlúčky. O tom, že minister sa chystá odísť, prehovoril aj zdroj z prostredia vlády. „Gröhlingov plán bol otvárať školy po Veľkej noci. Ale v tejto situácii je otázne, či by mu to prešlo. Poslednou kvapkou bola asi nedeľná premiérova tlačovka,“ uviedol.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ereport.sk │ Foto: FB/Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny, Sloboda a Solidarita