Politika Najprv Sulík, teraz aj on? DEMISIU vraj podá ďalší minister!

Najprv Sulík, teraz aj on? DEMISIU vraj podá ďalší minister!

Len pred malou chvíľou prijala prezidentka Zuzana Čaputová demisiu ministra hospodárstva Richarda Sulíka, ktorý tento krok ohlásil už koncom minulého týždňa. Najnovšie sa otvorene hovorí aj o demisii ďalšieho známeho ministra.

Má ísť o Branislava Gröhlinga, rovnako zo strany SaS. Sulík pritom posledne avízoval, že krátko po jeho demisii môžu v prípade nesplnenia rekonštrukcie vlády nasledovať aj ďalšie mená zo strany. Zdá sa, že tento scenár sa pomaličky naplní.

Podľa informácií portálu eReport je isté, že demisiu podá aj minister školstva, a to už v stredu. Za všetkým majú byť údajne dlhodobé spory medzí ním a Igorom Matovičom. To, že sa schyľuje k jeho odchodu, majú naznačovať aj Gröhlingove vyjadrenia na tlačovej besede.

Okrem iného totiž spomenul, že ďakuje učiteľom a jeho slová sa niesli v duchu akejsi rozlúčky. O tom, že minister sa chystá odísť, prehovoril aj zdroj z prostredia vlády. „Gröhlingov plán bol otvárať školy po Veľkej noci. Ale v tejto situácii je otázne, či by mu to prešlo. Poslednou kvapkou bola asi nedeľná premiérova tlačovka,“ uviedol.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: ereport.sk │ Foto: FB/Branislav Gröhling – Vzdelanie je budúcnosť krajiny, Sloboda a Solidarita