Dnešný svet je plný konšpirácií, ktoré stoja za úvahu, no i tých, ktoré sú len obyčajným výmyslom. No a jednou z nich je najnovšia konšpirácia, ktorej autorkou je Shelley Floryd.

Táto žena jedného dňa napísala na Facebooku status, ktorý doslova spustil lavínu zdieľaní, komentárov a dokonca i zástancov. O čom pojednáva? O tom, že Austrália neexistuje!

Toto je približný preklad toho, čo chcela autorka povedať:

“Austrália nie je skutočná, je to len výmysel Britov, ktorí sa tvárili, že tam vyvážali väzňov. V skutočnosti ich však zhadzovali do mora. Jedná sa o jednu z najmasovejších vrážd všetkých čias. Možno si myslíte, že knihy a dokumenty o Austrálií sú pravdivé. Zrejme veríte, že vaši austrálski “priatelia” na Facebooku či na Skype sú reálni. Nie sú. Sú to len počítačom vygenerované osoby, ktoré nás majú presvedčiť o jej existencií. No a ak si myslíte, že ste v Austrálií v skutočnosti boli, mýlite sa. Piloti lietadiel vás odviezli do Južnej Ameriky. Austrália je skutočne jeden z najväčších výmyslom ľudstva. Na tento vymyslený ostrov bolo prevezených 162 tisíc ľudí, ktorých v skutočnosti vyvraždili. Hovorím vám pravdu, Austrália neexistuje, nie je reálna!”

Neskôr sama autorka myšlienky povedala, že to bol len žart, ktorým chcela poukázať na primitivizmus konšpirátorov. No “tragédiou” je, že jej teória sa začala šíriť a má tisíce zástancov po celom svete.

Zdroj: Unilad | Foto: memesuper.com