Zuzana Čaputová momentálne prežíva najťažšie chvíle svojho života. Kým Svätý Otec počas uplynulého týždňa navštívil Slovensko, prezidentka sa v deň jeho odchodu nelúčila len s ním, ale aj so svojim skutočným otcom, ktorý podľahol dlhodobému ochoreniu.

„Dnes som sa rozlúčila na letisku so Svätým Otcom. V duchu som ale so slzami kývala aj tomu svojmu. V pondelok ešte vnímal, keď som mu povedala, že mu pápež požehnal. Odišiel v pokoji, doma, v starostlivosti rodiny. Ďakujem za všetko, Oci,“ napísala 15. septembra zdrvená Zuzana Čaputová na sociálnej sieti k fotografii pápeža, ktorý nastupuje do lietadla.

Jej otec Štefan Strapák mal zomrieť v dôsledku dlhodobého onkologického ochorenia vo veku 79 rokov, pričom len pred pár hodinami prebehla posledná rozlúčka so zosnulým. V sobotu popoludní povedala hlava štátu posledné zbohom najdôležitejšiemu mužovi svojho života na pezinskom cintoríne, kde ju sprevádzali dcéry a partner Juraj Rizman.

Smútočný obrad prebehol v rodinnom kruhu, kým pohreb prekvapivo celebroval odvolaný arcibiskup Róbert Bezák, ktorý sa v uplynulých dňoch objavil aj v prítomnosti samotného pápeža Františka.

Zábery z poslednej rozlúčky môžete vidieť >>>TU<<<

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: Pluska.sk | Foto: FB/Z.Č.