Americká spoločnosť Amazon absolútne valcuje svet. Jedna z najúspešnejších a najlepších spoločností sveta, ktorá začínala ako online predajca kníh sa dokázala premeniť na obrovský konglomerát a mieri aj k nám na Slovensko, kde otvorí už onedlho svoj sklad!

Spoločnosť Amazon sa dnes skutočne považuje za absolútnu svetovú jednotku a špičku internetových obchodov, ktorá mieri práve k nám na Slovensko. Svoje brány už onedlho otvorí v Seredi, kde bude stáť jeden zo skladov tohto obchodu. Prácu by tu tak malo nájsť približne 1000 ľudí. Sklad by mal vybavovať nedoručené a vrátené objednávky. O vybudovaní skladu na Slovensku vraj rozhodlo aj veľmi úspešné pôsobenie Amazonu v hlavnom meste Bratislava.

O Amazone je známe, že svoje zámery a projekty uskutočňuje absolútne potichu a nebojí sa žiadnych väčších investícií. Takže aj tento slovenský projekt sa bude realizovať bez akejkoľvek podpory štátu podobne ako začali fungovať i v susedných Čechách. Tam je momentálne rozbehnutý sklad, v ktorom pracuje vyše 3000 ľudí a tento rok ich plánujú navýšiť o ďalšiu tisícku. Zdá sa, že Slovensko zostáva naďalej atraktívnou krajinou pre investorov.

Zdroj/Foto: Androidportal.sk