Najväčší obchodný reťazec na Slovensku končí s predajom vajec. TOTO je dôvod!

Dátum:

Najväčší obchodný reťazec na Slovensku sa rozhodol ukončiť predaj vajec vo svojich predajniach v celej strednej Európe. Plánuje tak urobiť do roku 2025. Dôvodom môže byť aj potravinový škandál s vajíčkami, ktorý sa udial v Holandsku.

Náš najväčší obchodný reťazec Tesco oznámil, že plánuje ukončiť predaj vajíčok v celej strednej Európe. Toto rozhodnutie je v súlade s filozofiou spoločnosti, ktorá sa snaží o udržateľný spôsob získavania zdrojov.

Tesco preto plánuje do roku 2025 stiahnuť z predaja všetky vajcia z klietkového chovu. Väčšina vajec pod jeho značkou je práve označená číslom 3 – klietkový chov. Zmenu plánuje urobiť postupne po dohode s dodávateľmi. Aj týmto spôsobom chce reťazec prispieť k zlepšeniu životných podmienok zvierat.

Táto zmena určite prinesie lepšie životné podmienky nosniciam. Klietkový chov totiž znamená najnevyhovujúcejšie podmienky pre sliepky. Nosnice sú natlačené v klietkach, kde každá má priestor nie väčší ako papier A4. Sliepky sa nemôžu voľne pohybovať, vystrieť krídla, hrabať či sedieť na bidle. Sú umiestnené v halách, kde intenzívne svetlo svieti až 17 hodín denne, pretože svetlo podporuje znášanie vajec. V nasledujúcom videu si môžete pozrieť aký je rozdiel medzi rôznymi chovmi sliepok.

Zdroj: tvnoviny.sk |Foto: pixbay.com | Video: youtube.com

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Úprimné vyjadrenie Sulíka: TOTO si myslí o útokoch Igora Matoviča!

Kedysi sa spolu fotili pri spoločnom obede a dnes...

Miliardár Soros varuje pred Putinom: Premiér Heger odkazuje JEDINÉ!

Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose sa zúčastnili lídri...

Slovenská polícia zachytila HROZBU: Anonym plánuje masovú vraždu!

Slovenská polícia zverejnila na sociálnej sieti šokujúcu správu. Anonym...

Nečakaný krok susednej krajiny: Vyhlásila stav vojnovej hrozby!

Ruská invázia na Ukrajinu sa oficiálne začala 24. februára...