Máme december a futbalové súťaže nemajú za sebou väčšinou ani polovicu sezónu, minimálne tie popredné určite nie. No v jednej z nich už pomaly môžeme hovoriť o tom, že je čas vytiahnuť trofej pre majstra.

Reč je o holandskej Eredivisie a klube PSV Eindhoven. Stálica domácej scény má na konte 24 titulov, no naposledy v sezóne 2017-18. Následne začala hegemónia Ajaxu a v predošlej sezóne jasne súťaž ovládol Feyenoord s našim Dávidom Hanckom.

Feyenoord by to mal ale ťažšie, ak by PSV Eindhoven na jeseň 2022 až príliš často nechyboval. Veď v posledných 16 dueloch minulej sezóne Eindhoven neprehral a z posledných 8 zápasov mal bilanciu 7-1-0.

V úvode tej aktuálnej je však Eindhoven celkom bezchybný. Pätnásť zápasov, pätnásť výhier. Impozantné skóre 52:6 napovedá, že priemerne vyhráva o viac ako o tri góly. Na konte má aj skalpy najväčších konkurentov a 10-bodový náskok na Feyenoord je tiež veľavravný.

Okrem toho nemožno opomenúť fakt, že si Eindhoven v lete vyradením dvoch súperov zaistil účasť v skupinovej fáze Ligy majstrov a v nej má istý postup z 2. miesta za Arsenalom, ktorý predstihnúť nemôže. To je niečo!

Zdroj: Flashscore | Foto: IG/psv