Uplynulú nedeľu odštartovala na obrazovkách televízie Markíza a Nova hudobná súťaž The Voice Česko Slovensko, kde sa okrem úvodného vystúpenia porotcov predstavilo i množstvo fantastických súťažiacich.

V šou Hlas Česko Slovenska sa v pilotnej epizóde predstavili prví súťažiaci, pričom za svoje výkony sa rozhodne nemusia hanbiť ani tí, ktorí vo výbere nepostúpili. Jeden kvalitný spevák striedal druhého, avšak, žiaľ, do ďalšieho kola mohli ísť skutočne iba vyvolení. Kým Pepa Vojtek má vo svojom tíme zatiaľ iba jedného súťažiaceho, ostatní porotcovia sú bohatší o dva hlasy.

Medzi novými talentmi československej hudobnej scény sa okrem postupujúcich predstavili aj hudobníci, pri ktorých mrzelo nielen divákov, ale aj porotcov, že sa počas skladieb neotočili. Jedným z najvýraznejších prešľapov však bolo váhanie pri 30-ročnej Anne Horthovej, ktorá ako jediná zaspievala slovenskú skladbu od Mira Žbirku, Balada o poľných vtákoch.

Napriek tomu, že hlas sympatickej speváčky očaril všetkých porotcov i prítomných v sále, do ďalšieho kola sa jej prebojovať nepodarilo. Jana Kirschner, ktorá bola za svoj energický prejav v šou mimoriadne skritizovaná, dokonca vybehla za súťažiacou von, aby jej povedala, že bola skutočne výborná: „Ty si bola úžasná, ty si bola strašne dobrá, prepáč miláčik, ale je to strašne ťažké! Bola si fantastická, úžasná, prosím ťa, spievaj,“ povedala súťažiacej so slzami v očiach. A čo si myslíte vy, mala Anna postúpiť do ďalšieho kola?

 

Zdroj: Markiza | Video: YouTube