V poslednej dobe sa na každom kroku stretávame s pojmom Bitcoin – veľmi jednoducho povedané, s prvou a v súčasnosti jednou z množstva internetových peňažných mien. Názory na tieto tzv. “kryptomeny” sú veľmi rôznorodé. Jedni ich velebia až do neba a iní ich naopak odsudzujú ako tzv. bublinu, ktorá rýchlo spľasne.

Po niekoľkodňových špekuláciách ohľadom veľkej krádeže v svete kryptomien, je táto informácia už oficiálne potvrdená. Stále prichádzajú nové správy, ale podľa doteraz dostupných zdrojov bola Tokijská kryptomenová burza Coincheck napadnutá hackermi a tento útok sa považuje za najväčšiu krádež na výmennej burze v celej histórii používania kryptomien.

Na tlačovej konferencii potvrdili vedúci predstavitelia spoločnosti Coincheck, že hackeri “unikli” s viac ako 500 miliónmi NEM (jedna z kryptomien, podobne ako Bitcoin) v hodnote približne 530 miliónov amerických dolárov. Zástupca burzy však na konferencii konštatoval, že presná suma ukradnutých finančných prostriedkov nebude známa, kým nebude vykonaný podrobný audit.

Krádež na burze Coincheck tak predbehla doteraz najväčšiu počítačovú lúpež z roku 2014, keď sa hackerom na burze Mt. Gox podarilo ukradnúť 850-tisíc bitcoinov, ktoré mali v danom čase hodnotu zhruba 450 miliónov dolárov.

Zdroj: ccn.com | Foto: pixabay.com