Najznámejšie vianočné zvyky na Slovensku: Koľko z nich robíte vy?

Dátum:

Slovensko žije Vianocami niekoľko mesiacov, pričom sa našinci tešia na najväčšie a najkrajšie kresťanské sviatky v roku. Kým si bez tradičných vianočných zvykov nevieme predstaviť dokonalé obdobie, pre mnohých cudzincov žijúcich v našej krajine sú ,,španielskou dedinou“.

V našej krajine praktizujeme veľké množstvo vianočných tradícií, ktoré sa stali neoddeliteľnou súčasťou tých najkrajších sviatkov. Mnohí cudzinci však nad našimi zvykmi zdvihnú obočie až do výšin či neveriacky krútia hlavou. Slovák Tomáš už v minulosti zábavným video vysvetlil svojím zahraničným priateľom čaro Veľkej noci a tentokrát sa rozhodol priblížiť 17 najznámejších vianočných zvykov.

Hlavnými hrdinami príbehu sú Hon Chong a Queenie Tan, ktorí netrávia Vianoce v rodnej Malajzii, ale na Slovensku. Príprava Štedrého dňa im však robí nemalé problémy, keďže so zmenou polohy musia počítať aj so zmenou tradícií. Queenie však nájde video, kde má detailne vysvetlené, ako majú vyzerať skutočné Vianoce v slovenskej domácnosti.

Vo videoklipe účinkujú herci z divadla Meteorit, pričom legendárnu vianočnú pieseň “Každý deň budú vraj Vianoce“ nahrala vokálna kapela For You, ktorá v minulosti naspievala so speváčkou Simou Martausovou signel s názvom “Nenahraditeľná“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto | Video: YT/uEnvision Studio

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Úprimné vyjadrenie Sulíka: TOTO si myslí o útokoch Igora Matoviča!

Kedysi sa spolu fotili pri spoločnom obede a dnes...

Miliardár Soros varuje pred Putinom: Premiér Heger odkazuje JEDINÉ!

Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose sa zúčastnili lídri...

Slovenská polícia zachytila HROZBU: Anonym plánuje masovú vraždu!

Slovenská polícia zverejnila na sociálnej sieti šokujúcu správu. Anonym...

Nečakaný krok susednej krajiny: Vyhlásila stav vojnovej hrozby!

Ruská invázia na Ukrajinu sa oficiálne začala 24. februára...