Slovensko žije Vianocami niekoľko mesiacov, pričom sa našinci tešia na najväčšie a najkrajšie kresťanské sviatky v roku. Kým si bez tradičných vianočných zvykov nevieme predstaviť dokonalé obdobie, pre mnohých cudzincov žijúcich v našej krajine sú ,,španielskou dedinou“.

V našej krajine praktizujeme veľké množstvo vianočných tradícií, ktoré sa stali neoddeliteľnou súčasťou tých najkrajších sviatkov. Mnohí cudzinci však nad našimi zvykmi zdvihnú obočie až do výšin či neveriacky krútia hlavou. Slovák Tomáš už v minulosti zábavným video vysvetlil svojím zahraničným priateľom čaro Veľkej noci a tentokrát sa rozhodol priblížiť 17 najznámejších vianočných zvykov.

Hlavnými hrdinami príbehu sú Hon Chong a Queenie Tan, ktorí netrávia Vianoce v rodnej Malajzii, ale na Slovensku. Príprava Štedrého dňa im však robí nemalé problémy, keďže so zmenou polohy musia počítať aj so zmenou tradícií. Queenie však nájde video, kde má detailne vysvetlené, ako majú vyzerať skutočné Vianoce v slovenskej domácnosti.

Vo videoklipe účinkujú herci z divadla Meteorit, pričom legendárnu vianočnú pieseň “Každý deň budú vraj Vianoce“ nahrala vokálna kapela For You, ktorá v minulosti naspievala so speváčkou Simou Martausovou signel s názvom “Nenahraditeľná“.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto | Video: YT/uEnvision Studio