NAKA vo štvrtok informovala na sociálnej sieti o obvinení ďalších 11 osôb. Známy portál priniesol šokujúce detaily o tom, aké machinácie sa mali diať na ministerstve za predošlej vlády, keď mali na ministerských stoličkách sedieť Denisa Saková a Robert Kaliňák.

NAKA vo štvrtok informovala, že v ranných hodinách obvinila až 11 osôb v Bratislavskom, Nitrianskom a Trenčianskom kraji. Medzi obvinenými je aj Peter Petrov, pričom 9 osôb bolo zadržaných, jedna osoba je mimo Slovenska a jedna osoba je v pátraní. Portál Aktuality prišiel so šokujúcimi detailmi.

Počas bývalej vlády v rokoch 2015 až 2020 mala fungovať skupina ľudí, ktorí uliali milióny eur z projektov na rezorte vnútra a práce. V tom čase viedla ministerstvo vnútra vtedajšia nominantka Smeru Denisa Saková a Robert Kaliňák, kým úrad práce riadil Marian Valentovič. Taktiež po neschválení Sakovej zmeny rodných čísiel budeme zrejme vracať nemalú sumu za tento nedokončený projekt. Skupiny ľudí sa vtedy mali stretávať na benzínových pumpách, kde sa mali dohadovať na schémach s firmami a bielymi koňmi, cez ktoré odtečú milióny zo štátnych zákaziek.

Hlavy celej skupiny zatiaľ nie sú stotožnené, no v uznesení je uvedené, že zneužívali svoje riadiace funkcie. V prípade, v ktorom obvinili 11 osôb z druhého a tretieho stupňa riadenia, sa mali nabaľovať na projektoch zameraných na kúpu počítačov, softvérov, rovnošiat či súprav pre hasičov, kde zákazky dostala firma spriaznená s týmito ľuďmi. Ceny projektu mali byť výrazne premrštené a celková škoda tak mala dosiahnuť až 17 miliónov eur. V prípade dokázania viny im hrozí až 20 rokov za mrežami.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Polícia Slovenskej republiky, aktuality.sk │ Foto: YT/Startitup, Aktuality.sk