Len pred malou chvíľou NAKA zadržala exministra Roberta Kaliňáka aj advokáta Mareka Paru. Obvinený je aj Robert Fico, hoci v jeho prípade sa so zadržaním čaká kvôli nutnému odsúhlaseniu Národnou radou. K obvineniam sa už vyjadrili viacerí ministri a politici a kým jedny sú zdržanliví, ďalší otvorene volajú po spravodlivosti a zo situácie prekvapení nie sú.

Kaliňák, Fico aj Para sú obvinení vyšetrovateľmi NAKA z účasti v zločineckej skupine na polícii, ako aj z ohrozovania daňového tajomstva. Kým Paru a Kaliňáka rovno zadržali, pri Ficovi sa čaká na odsúhlasenie Národnej rady. Exministra a expremiéra bude právnicky zastupovať z korupcie obvinený bývalý sudca David Lidntner. Na vážne obvinenia súvisiace s kauzou Očistec už zareagovali koaliční politici a ministri.

Premiér Eduard Heger na sociálnej sieti vyjadril vieru, že úkon je podložený dôkazmi. Tomáš Šudík z OĽaNO bol oveľa ostrejší. ,,Roky vlád SMERu boli poznačené škandálmi a kauzami. Preto obvinenie Fica a korunného princa SMERu Kaliňáka, nie je pre mňa prekvapením,” poznamenal. Minister obrany Jaroslav Naď pridal k novinke len veľavravné slovo “karma”. Veronika Remišová má na vec tiež vyhranený názor. ,,Konečne prišli na rad tí, ktorí sú v štruktúre postavení najvyššie. Fico by sa nemal skrývať za poslanecký mandát a vzdať sa ho,” vyzvala šéfa Smeru.

Mária Kolíková uviedla, že spravodlivosť má platiť pre každého a vyjadrila presvedčenie o tom, že korupcia na Slovensku siaha až k najvyšším politickým špičkám predošlej vlády.  Má však dôveru k orgánom činným v trestnom konaní, ktoré podľa jej slov určite urobili všetko pre to, aby obvinenie “stálo na pevných nohách”. Minister Roman Mikulec bol zdržanlivý a odporučil nechať pracovať OČTK. Strana SaS na sociálnej sieti dodala, že klub bude jednotne hlasovať za súhlas na vzatie Fica do väzby a dá tak voľný priebeh spravodlivosti. ,,Dnes takto a prekvapí ma, ak to niekoho prekvapí,” uviedol Sulík na margo Ficovho a Kaliňákovho obvinenia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Eduard Heger – predseda vlády SR, Richard Sulik , Pravda, Veronika Remišová, Jaro Naď – minister obrany SR, OĽANO, Sloboda a Solidarita, YT/HNtelevízia │ Foto:  Televízia Markíza