Príslušníci Národnej kriminálnej agentúry sa momentálne zaoberajú prípadom, z ktorého vám naskočia zimomriavky po celom tele. Žiak základnej školy totiž plánoval vyvraždiť spolužiakov a ďalších školákov, ktorí by mu zrejme prišli do rany.

Polícia sa začala zaoberať skupinou na sociálnej sieti s názvom ,,Vyvraždím školu“, ktorú vytvoril žiak ôsmej triedy bratislavskej základnej školy. K jeho iniciatíve sa dokonca pridalo pár študentov, ktorým postupne ozrejmoval, po čom túžil. ,,…už mám plán, ako vystrieľam školu,“ napísal im.

Muži zákona sa začali zaujímať o členov skupiny, pričom zadržali aj viacero osôb. Po vypočutí však boli prepustení a momentálne nikto nie je obvinený. Psychológ Dušan Kešický sa domnieva, že vo veku 13 – 14 rokov sa ešte nedá hovoriť o poruche osobnosti. Dôvodom môže byť pandémia koronavírusu a s tým spojené rozhodnutie epidemiológov zatvoriť školy.

Nezrelým deťom totiž môže skutočný svet splynúť s tým virtuálnym. ,,Tým, že oni nechodia nikam a nie sú korigované tie ich predstavy, tak im začne splývať to, čo vidia na obrazovke s tým, čo je reálne. A tu vlastne prídu tie nápady, ktoré by za bežných okolností boli prerušené takým tým normálnym životom,” uviedol Kečiský pre noviny.sk. Prípadom sa začala zaoberať Národná kriminálna agentúra.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: noviny.sk  |  Foto: joj.sk, Pixabay