Štyria vyšetrovatelia NAKA, ako aj dočasný šéf inšpekcie skončili po rozhodnutí Okresného súdu a sudcu Juraja Kapinaja v kolúznej väzbe. Rozhorčenie neskrýva ani právny zástupca Kubina, ktorý upozornil, že v rozhodnutí chýba odôvodnenie. Na margo súčasnej situácie sa vyjadril i špeciálny prokurátor Daniel Lipšic.

Štyria vyšetrovatelia NAKA, ktorí sa venovali profesne najväčším kauzám a pripravovali trestné stíhanie niektorých predstaviteľov Úradu inšpekčnej služby, skončili po rozhodnutí Okresného súdu v kolúznej väzbe. Po sťažnosti sa bude ich prípadmi zaoberať Krajský súd v Bratislave. Hnev a pocit bezprávia neskrýval ich právny zástupca Kubina, ktorý vyjadril na margo rozhodnutia súdu tvrdé slová.

Prejavil tiež presvedčenie, že prípad je postavený na vode a je otázkou času, kedy sa vyšetrovatelia dostanú na slobodu. K ich kauze sa vyjadril v SME relácií Zuzany Kovačič Hanzelovej aj špeciálny prokurátor Daniel Lipšic: „Ja som presvedčený, že aj tí stíhaní vyšetrovatelia sa vrátia do svojich funkcií, hoci to pre nich ani pre ich rodiny nie je jednoduché. Možno, že na nejaké obdobie sa situácia pozastaví, ale všetci nakoniec budeme v tom boji pokračovať,“ uviedol.

Lipšic dodal, že sa nezľakne žiadneho zastrašovania: „Ak majú pocit, že nás zastrašia alebo sa vzdáme, ubezpečujem vás, že nikto z vyšetrovateľov ani nikto z nás vo väzbe si nesiahne na život, budeme bojovať ďalej. Je to dobrý boj a bude to ťažké. Aj sme to asi očakávali, aj keď sa priznám, že som neočakával, že toľko ľudí v orgánoch presadzovania práva bude na tej zlej strane, proti ktorej bojujeme,“ dodal na záver. Je presvedčený, že protistrana sa snaží využiť poslednú šancu na svoju záchranu: „Ja si myslím, že niektorí ľudia, niektoré sily tu na Slovensku to berú teraz tak, že buď teraz, alebo nikdy. Proste buď nás zastavia teraz, alebo sa už tie trestné stíhania rozbehnú do takej etapy, že to potom proste možné nebude.“

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: YT/SME │ Foto: YT/SME, Denník N