Igor Matovič musí v posledných mesiacoch čeliť konfliktom jednak vo vlastnej koalícií, no denne prichádza s nevraživými podnetmi aj opozičná strana Smer a Hlas. Len pred pár hodinami začala NAKA raziu vo firme poslanca Hlasu Žigu, no krátko na to vyšlo na povrch trestné stíhanie Igora Matoviča.

Pred niekoľkými hodinami spravila NAKA raziu vo firme poslanca Hlasu Petra Žigu, no kauza firmy sa spustila už v roku 2017. Martin Dorčák, asistent poslanca Richarda Rašiho z rovnakej strany, krátko na to zverejnil na sociálnej sieti informáciu, že sa začalo trestné stíhanie voči Igorovi Matovičovi, ktoré sám inicioval po 17. novembri 2020. V ten deň sa totiž uskutočnil protest pred Úradom vlády, po ktorom ostal pred budovou nainštalovaný hákový kríž zo sviečok.

Tento počin má na svedomí neznámy páchateľ, pričom Matovič inkriminovaný záber zverejnil na svojom profile so slovami: „Lepší výkričník demokratickému Slovensku ani tí “slušní ľudia” spred Úradu vlády nemohli zanechať,“ poznamenal ironicky, čím premiér jednoznačne vyjadril svoj odmietavý postoj k takejto symbolike.

Asistent Rašiho je ale presvedčený, že mohlo dôjsť k spáchaniu trestného činu rozširovania extrémistického materiálu a podal trestné oznámenie. Prípad riešila polícia, ktorá ho posunula Úradu špeciálnej prokuratúry. „Pamätáte si hákový kríž, ktorý niekto vyskladal zo sviečok pred Úradom vlády 17. novembra a ktorý zdieľal na Facebooku aj premiér. NAKA už začala trestné stíhanie!!“ poznamenal s výkričníkmi asistent.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/Martin Dorčák – HLAS – sociálna demokracia │ Foto: FB/Igor Matovic, Televízia Markíza