NAKA od štvrtkového rána zasahovala v Jelenci pri Nitre. Podľa slov polície zadržali známeho Slováka, ktorý roky pôsobil ako funkcionár kriminálneho úradu Finančnej správy. Medializované informácie ukazujú na možný zločin vydierania.

V obci Jelenec pri Nitre zasahuje od ranných hodín NAKA, o čom informovala polícia na sociálnej sieti: “Mimoriadna správa NAKA. Národná kriminálna agentúra momentálne zasahuje na Záhorí a aj v obci Jelenec. Policajti zadržali bývalého funkcionára Finančnej správy. Je obvinený z násilnej trestnej činnosti. Práve prebiehajú procesné úkony,” uviedli. Podľa informácií Denníka N má ísť o niekdajšieho riaditeľa kriminálneho úradu Finančnej správy Ľudovíta Makóa, pričom má byť obvinený z násilnej trestnej činnosti vydierania.

Ten pôsobil vo svojej funkcií počas predošlej vlády Smeru a skončil k 1. júnu po nástupe Eduarda Hegera (OĽaNO) ako ministra financií. Súčasná koalícia dokonca menila zákon, aby mohla Makóa odvolať z jeho funkcie. Niekdajší riaditeľ musel pritom už v minulosti vysvetľovať viaceré podozrenia.

Medzi nimi najviac rezonovalo prehliadanie daňových prehreškov, údajne mohlo dochádzať aj k vydieraniu podnikateľov a ešte dnes sú na Finančnej správe zmluvy s firmami, ktoré majú mať prepojenie na bývalého šéfa. Makó, ktorý bol do svojej funkcie navrhnutý Františkovi Imreczemu Tiborom Gašparom, sa pozná aj s Bödörom. S obvineným podnikateľom si tyká, no poprel akékoľvek ovplyvňovanie. V Jelenci navyše vlastní rozsiahly areál s napojením na firmy, ktoré získavajú štátne zákazky.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk │ Foto: Facebook/Polícia Slovenskej republiky, Denník N, YouTube/Aktuality.sk