Krimi NAKA zadržala Gašpara,Krajmera a ďalších: Zarážajúce zistenie!

NAKA zadržala Gašpara,Krajmera a ďalších: Zarážajúce zistenie!

NAKA od štvrtkového rána zasahuje na viacerých miestach Slovenska. U mužov zákona skončil ich niekdajší šéf Tibor Gašpar, no aj exriaditeľ Národnej protikorupčnej jednotky Róbert Krajmer, exšéf NAKA Peter Hraško a exriaditeľ Národnej jednotky finančnej polície Bernard Slobodník.

NAKA počas štvrtkovej raňajšej akcie s názvom Očistec podľa informácií portálu Aktuality zadržala Tibora Gašpara, Róberta Krajmera, Petra Hraška a Bernarda Slobodníka, ktorí skončili na policajnom prezídiu kvôli výsluchu. Akcia súvisí ako aj v prípade Dušana Kováčika s prípadom Božie mlyny a zadržaním Ľudovíta Makóa. Makó sa rozhodol s políciou spolupracovať a rovnako tak Slobodník, ktorý vypovedal na prokuratúre ešte pred dnešným zadržaním.

Zaujímavé je, že Gašpar sa len pred niekoľkými hodinami sám dostavil na prokuratúru, kde podľa vlastných slov podával trestné oznámenie na Slobodníka a ďalších za „kriminalizáciu jeho osoby“. Pred jeho domom bol aj Kočnerov obhajca Marek Para. Hovorí sa tak o podobnom kroku, aký po vražde Kuciaka a snúbenice urobil aj Norbert Bödör, ktorý je dnes už vo väzbe. Rovnako sa dostavil na políciu ešte deň pred svojím zadržaním a z vyzradenia akcie bol vtedy podozrivý Kováčik. Podľa hovorkyne prokuratúry Jany Tökölyovej sa dnešné zadržania týkajú trestných činov ako zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny, korupčné trestné činy či zneužívanie právomoci verejného činiteľa.

Na NAKA akciu už zareagoval aj Igor Matovič, ktorý sa aktuálne nachádza v karanténe a pridal sa k nemu aj Jaroslav Naď. Premiér si pripomenul vlastné slová, ktoré vyriekol pred rokom: „Kradli ako po nebohom. Pôjdu dole rad radom,“ napísal vtedy a dnes pripojil spokojné vyjadrenie: „Pekné ránko, Slovensko.“ Veronika Remišová pridala aj oveľa ostrejšie slová: „V tejto krajine, zdá sa, fungovali dve skupiny ľudí. Tí, ktorí sa cítili bezpečne, pretože mali svojich policajtov, svojich prokurátorov, svojich sudcov a potom tí ostatní. Zadržanie Gašpara, Krajmera a niektorých bývalých policajtov je ďalším impulzom na dôslednú očistu polície a posilnenie dôvery v právny štát. Dnešné zadržanie bývalého policajného prezidenta, bývalého šéfa a aj vysokopostaveného dôstojníka NAKY posilňuje podozrenia, že systém na najvyšších miestach v polícií roky fungoval tak, aby pomáhal a chránil vyvolené skupiny a “našich ľudí”.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: aktuality.sk │ Foto: YouTube/Aktuality.sk

Exit mobile version