Príslušníci slovenskej polície uplynulú stredu informovali o zásahu Národnej kriminálnej agentúry v Nových Zámkoch. Dlhší čas sa zameriavali na prednostku neurologickej kliniky, ktorá im skočila do vopred pripravenej pasce.

Národná kriminálna agentúra vtrhla na kliniku v Nových Zámkoch, kde mala 60-ročná lekárka pravidelne vykonávať korupciu. Zadržaná bola priamo pri preberaní úplatku v podobe finančnej hotovosti. ,,Okrem uvedeného prevzatia úplatku menovaná prevzala úplatok od 4.9.2019 aj v ďalších najmenej 5 prípadoch, ktoré boli zadokumentované v súvislosti s poskytovaním zdravotnej starostlivosti,” uviedla polícia na sociálnej sieti.

Aj napriek tomu, že zadržaná doktorka pred rokom prišla o miesto primárky a ordinovala už len v ambulancií, naďalej mala funkciu prednostky neurologickej kliniky. Mala tak väčší príjem v porovnaní s obvodným lekárom, čo jej zrejme nestačilo. Dáma v preddôchodkovom veku tak bude musieť čeliť obvineniu z korupčnej trestnej činnosti.

Ku kauze zatknutej lekárky sa vyjadrilo na sociálnej sieti aj vedenie nemocnice, ktoré bolo celý prípadom zaskočené, pričom jej konanie odsúdili. Momentálne prebieha vyšetrovanie, v dôsledku čoho nebolo možné poskytnúť bližšie informácie. Kompetentní pracovníci sú však ochotní spolupracovať s políciou.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: Facebook/Polícia SR  |  Foto: Facebook/Polícia SR, Fakultná Nemocnica s Poliklinikou Nové Zámky, joj.sk