Národná kriminálna agentúra, známa pod skratkou NAKA, zasahovala včera (30. marca) od skorého rána na viacerých miestach po celom Slovensku v rámci akcie s názvom “Pompeje“. Počas razie bolo zadržaných 24 osôb, ktoré sú obvinené z vážnych trestných činov.

Príslušníci NAKA zasahovali na západnom i strednom Slovensku, pričom sa pohybovali predovšetkým v mestách Čadca a Žilina. V rámci policajnej akcie Pompeje bolo zadržaných 24 osôb v súvislosti s 36 verejnými zákazkami na Správe štátnych hmotných rezerv SR (SŠHR SR) v období rokov 2016 až 2020.

Podľa informácií televízie TA3 sú momentálne predmetom vyšetrovania machinácie pri verejnom obstarávaní, porušovanie povinností pri správe cudzieho majetku a korupcia. NAKA síce nezasahovala v centrálnej budove štátnych rezerv, no policajti mali hľadať podriadenú Kajetána Kičuru, bývalého predsedu SŠHR SR, pre ktorého pracovala dlhé obdobie. Od začiatku roka však v správe nepracuje.

V celej veci už mali padnúť aj prvé obvinenia a trestné stíhanie zo spáchania obzvlášť závažného zločinu v spojitosti so správou cudzieho majetku v súbehu s verejným obstarávaním a verejnou dražbou. Úrad špeciálnej prokuratúry nechce poskytovať žiadne bližšie informácie médiám, keďže sa obáva zmarenia účelu trestného konania.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: FB/Polícia SR, TA3, aktuality.sk |  Foto: FB/Polícia SR