Dnešný deň je na policajnom prezídiu poriadne rušno. Od ranných hodín zasahuje NAKA na viacerých miestach a zadržala Františka Imréczeho, pričom plánuje obmedziť na slobode aj Brhela a Suchobu žijúcich ďaleko v zahraničí. Najnovšie prebieha razia aj u Širokého v hoteli DoubleTree by Hilton, v ktorom načapali i Fica s priateľkou.

Podľa informácií Sme kukláči obsadili hotel DoubleTree by Hilton, ktorý stojí pri bratislavskom štadióne. Majiteľom známeho hotela je ešte známejšie meno Juraj Široký, ktorý je často spájaný so stranou Smer. Akcia súvisí so zásahom Mýtnik, pri ktorej len pred chvíľou zadržali Františka Imréczeho a ďalších 8 osôb.

Dôvodom majú byť podozrenia machinácií pri verejnom obstarávaní a tiež korupčné. Práve v tomto hoteli pritom odfotili viackrát Roberta Fica, ako vychádza samostatným VIP východom a o niekoľko minút ho nasledovala priateľka Katarína S., ktorá parkovala na osobitnom stráženom mieste. Peter Tóth zas vo výpovedi uviedol, že práve tu sa mal Fico stretávať s Bödörom, Širokým, Brhelom, Výbohom či Kaliňákom na súkromnom poschodí.

Hoci sa hovorí o zadržaných ako o politických väzňoch, čo ako argument rád používa práve predseda Smeru, prokurátori predstúpili pred verejnosť, kde priblížili niektoré detaily z prebiehajúcich akcií. Zaznelo napríklad, že 10-ti z 18 zadržaných sa priznali a nejde teda o nejaké náhodné výpovede pod nátlakom. Rovnako vylúčili naťahovanie kolúznej väzby či neopodstatnené zásahy. Na sociálnej sieti už zareagovala aj strana OĽaNO. „Aktuálne v rámci tejto akcie zasahuje NAKA aj v hoteli, ktorý vlastní Juraj Široký, údajný mecenáš SMERu. Je vidieť, že polícia dokáže konať, ak jej v tom nikto nebráni a ak jej prácu nikto nemarí,“ podotkla.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sme.sk │ Foto: FB/OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti, RTVS, YT/HNtelevízia, DenníkN