Pandémia koronavírusu má na svedomí tisícky mŕtvych ľudí a obrovské množstvo nakazených, pričom číslo každou hodinou neustále narastá. Situácia v niektorých krajinách je však natoľko alarmujúca, že rodinní príslušníci nemôžu byť pri svojich milovaných ani v momente ich posledného výdychu.

Smrtiacim vírusom sa, okrem iných, nakazili aj manželia, ktorý boli spolu viac ako 60 rokov. Severa Belotti (82) a Luigi Carrara (86), pochádzajúci z talianskej provincie Bergamo, zomreli s odstupom iba pár hodín. Dvojica strávila v domácej karanténe osem dní vo vysokých horúčkach bez návštevy lekára.

Do nemocnice sa dostali, keď boli obaja až v kritickom stave, pričom zomreli v priebehu ďalších 24 hodín. Zdrvený syn sa však nevie zmieriť s tým, ako jeho rodičia odišli z tohto sveta. ,,Vaši blízki zostali sami a vy sa s nimi nemôžete rozlúčiť, objať ich, povedať im, že všetko bude v poriadku,“ povedal Lucca pre dailymail.co.uk.

39-ročný Talian dokonca skonštatoval, že situácia v nemocniciach je alarmujúca. Podľa jeho slov sú lekári nútení vybrať si, ktorých ľudí zachránia a starí ľudia na to doplácajú. S milovanými rodičmi sa nemohol ani rozlúčiť, keďže aj v márnici sú v karanténe. Taktiež potrvá dlhé týždne, kým ich spopolnia, keďže mŕtvych neustále pribúda.

Lucca sa rozhodol s rodičmi rozlúčiť aspoň na sociálnej sieti. „Ahojte, mama a otec. Ten prekliaty vírus mi vás oboch vzal prakticky v rovnaký deň. Možno sa občas pohádate, ale viem, že potom sa objímete. Navždy budete v mojom srdci,” napísal, pričom zverejnil ich spoločnú fotografiu.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dailymail.co.uk  |  Foto: Facebook/Lucca Carrara