Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky informovalo, že od nedele (1. augusta) bola do funkcie riaditeľky Národnej kriminálnej agentúry vymenovaná plk. Eva Kurrayová. Ako uvádza hovorca PPZ Michal Slivka, prejsť mala riadnym výberovým konaním z päťčlennej výberovej komisie.

Plk. JUDr. Eva Kurrayová pôsobí v policajnom zbore od roku 1999, pričom v roku 2008 bola vyšetrovateľkou na Úrade boja proti organizovanej kriminalite, neskôr na Úrade boja proti korupcii a na NAKA od jej vzniku v roku 2012. Od 1. augusta bude pôsobiť ako jej riaditeľka, pričom prešla výberovým konaním, kde komisia bola zložená zo zástupcov polície, Ministerstva vnútra SR, Generálnej prokuratúry SR a Odborového zväzu PZ.

„Zvládla náročné výberové konanie s najlepším výsledkom, je to pre mňa známka vysokej kvality a profesionality. Nastúpi do náročného obdobia, očakávam od nej, že ukáže svoje vysoké nasadenie a odhodlanie. Národná kriminálna agentúra má za posledné obdobie najlepšie výsledky za svojej existencie, verím, že plk. Kurrayová bude pokračovať v nastavenom trende,“ uviedol prezident PZ, Peter Kovařík.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: pol