Mestská hromadná doprava je dostupná pre všetkých občanov, pričom je nepísaným pravidlom, že mladšie ročníky uvoľňujú miesta na sedenie tým starším. Ako sa však zdá, mladá žena z Košíc má isté dôvody, prečo má na celú vec úplne odlišný názor.

“Pozdravujem milú tetu z MHD, ktorá sa do mňa začala navážať, že prečo ju nepustím sadnúť, že celý deň sedím len v škole. No pekná zlatá, v škole som od 8 do 5 z toho 70 % stojím v labáku. To znamená, že som v škole dlhšie, ako je tvoja pracovná doba,” napísala bez servítky nahnevaná študentka z Košíc.

“Po večeroch sa musím učiť, a taktiež vykonávať činnosti ako nakúpiť, urobiť si jedlo a upratať. Spávať chodím pri najlepšom okolo 00:00, ale často sa stáva, že ponocujem do 3:00. Koncom týždňa, keď som totálne zničená po 6 hodinovom brannom s krvavými odtlakmi na nohách, mám vás, čo ste mimochodom šli jednu zastávku, pustiť sadnúť?” pýta sa rozčarovaná mladá žena.

“Keby ste boli 60-ročná babka s chorými kolenami, nič nepíšem… Ale zrelá žena v dobrom veku? Chcela som vám to povedať, ale vystupovali ste,” dodala študentka. S jej vyjadrením sa však nestotožnili všetci Slováci, pričom jeden z nich sa jej snažil otvoriť oči.

“A teraz kus iný pohľad. Pani nastúpi… Ty neriešiš či má dobrú kondíciu, či zlú, či stála – nestála, či ide 1 zástávku alebo 50… Proste sa postavíš, usmeješ, teta sa usmeje a máš dobrý pocit, že si ctíš starších a možno sa ti to raz vráti. Byť lepším človekom naozaj nie je ťažké,” zneli slová, ktoré podporilo množstvo užívateľov Facebooku. Na ktorú stranu by ste sa postavili vy?

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj/Foto: Facebook