Celé Slovensko sužujú dlhé mesiace protipandemické opatrenia, no stačí akciová ponuka obľúbeného obchodného reťazca a ľudia strácajú zábrany. Sociálnou sieťou sa dokonca šíri video, kde je hlava na hlave a nákaza sa tak môže roznášať bleskovou rýchlosťou. 

Obchodný reťazec Lidl sa počas pandémie koronavírusu rozhodol zaujať jedinečnou akciou. Zákazníkom ponúkol balenie troch respirátorov FFP2 za 1,99 eura, pričom predtým bola ich cena tri eurá. Stačila zľava jediného eura a v supermarkete vznikla davová psychóza.

S cieľom získať čo najväčší počet balení sa mnohí Slováci vykašľali na dodržiavanie odstupov. ,,Karanténa, britská mutácia, zatvorené živobytia mnohých ľudí. Potom príde štvrtková akcia v Lidli a vy sa môžete so svojimi opatreniami strčiť,“ napísal na sociálnej sieti Tomáš, ktorý zverejnil aj video z nákupného šialenstva.

Konanie ľudí komentovali stovky našincov, ktorí iba neveriacky krútia hlavou. ,,Ľudia nebláznite, to 1 euro vám nestojí za to, že sa nakazíte,“ napísala jedna z dám. Viacerých zároveň hnevalo, že si množstvo zákazníkov zobralo desiatky balení a na iných už nezostalo. ,,To asi do zásoby k tej múke, čo majú doma, alebo niekto, kto to výhodne predá ďalej. Krajina a ľudia na pohľadanie,“ hnevala sa ďalšia Slovenka.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj | Foto: FB/Tomáš C.  |  Video: Streamable.com