Naliehavá správa rezortu zdravotníctva: Touto vakcínou sa už očkovať..!

Dátum:

Ministerstvo zdravotníctva SR sa rozhodlo upozorniť Slovákov, že majú iba pár dní na to, aby sa mohli prihlásiť na termín očkovania v prípade jednej z vakcinačných látok. Už onedlho totiž nebude možné nechať sa zaočkovať spomínanou vakcínou.

Rezort zdravotníctva upozorňuje na posledné možné termíny, kedy sa bude dať zaočkovať druhou dávkou vakcíny AstraZeneca. Vakcinačné centrá v každom kraji by mali 6. októbra 2021 poslednýkrát vakcinovať uvedenou očkovacou látkou, pričom voľné termíny sú zverejnené na oficiálnej stránke ministerstva.

Čakatelia mali byť telefonicky oboznámení so situáciou, a zároveň im mali byť ponúknuté termíny. ,,Tí občania, ktorí sú registrovaní v systéme ako čakatelia na druhú dávku VAXZEVRIA (ASTRAZENECA), no z rôznych dôvodov nemohli byť zastihnuteľní telefonicky, dostali notifikačnú SMS správu od NCZI s upozornením na posledné otvorené termíny,“ uvádza sa na stránke.

Očkovanie prvou dávkou vakcíny AstraZeneca bolo ukončené 11. mája 2021, pričom oboma dávkami je doteraz zaočkovaných 418 111 ľudí. ,,Očkovanie je najúčinnejšou ochranou pred ochorením COVID-19, a preto ministerstvo pozýva všetkých, ktorí doteraz váhali, aby sa prišli dať zaočkovať. Ochránia tým seba a aj svojich blízkych,“ vyzýva rezort v oficiálnom stanovisku.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Zdroj: health.gov.sk  |  Foto: Pixabay, depositphotos.com

Nikol S
Redaktorka zameraná predovšetkým na šoubiznis s cieľom nájsť tie najžhavejšie témy. Ponúknuť čitateľovi najčerstvejšie informácie je jej prioritou.

Zdieľať článok

Populárne články

Viac takýchto článkov
Podobné články

Herečka obvinila ex z obťažovania syna: Teraz je v náručí tohto muža!

V druhej polovici apríla otriasol Slovenskom škandál, keď herečka...

A bude svadba! Víťazi Love Islandu sa zasnúbili, Laura ukázala prsteň!

Je tomu len zopár mesiacov, čo TV Markíza nasadila...

Dibáková sa neudržala v priamom prenose: Odkaz pre Igora Matoviča!

Igor Matovič pred pár dňami vyrukoval na koaličnej rade...

AKTUÁLNA SPRÁVA! Obľúbená módna značka na Slovensku končí!

Nie je žiadnym tajomstvom, že pandémia koronavírusu výrazne zasiahla...