Prezidentka Zuzana Čaputová už o pár dní privíta na území Slovenska pápeža Františka, ktorý sa zdrží v krajine od 12. do 15. septembra. Príchod najvyššieho predstaviteľa cirkvi však sprevádzajú rozsiahle opatrenia, pričom najskôr mali mať možnosť stretnúť Svätého Otca len zaočkovaní Slováci.

Dnes je však všetko inak, no podľa aktuálnych štatistík sa pandemická situácia na Slovensku opäť zhoršuje. Kým letné mesiace boli pomerne pokojné, v utorok (7. septembra) pribudlo 417 pozitívne testovaných ľudí formou RT-PCR testov a 133 pozitívne testovaných antigénnymi testami.

Aj z tohto dôvodu sa Slovákom prihovorila prezidentka Zuzana Čaputová, ktorej nie je osud občanov ľahostajný. „Chcem vás poprosiť o zváženie očkovania. Hlavne vás, ktorí očkovanie len odkladáte, alebo ešte zvažujete. Počet nových prípadov opäť pribúda. Za včera to bolo 417. Šírenie sa zrýchľuje, a tým rastie aj riziko nakazenia sa. Zvážte, prosím, tento fakt pri rozhodovaní o svojom očkovaní. Ešte je čas aspoň na prvú dávku, ktorá stále výrazne znižuje riziko hospitalizácie a ťažkého priebehu,“ uvádza hlava štátu v naliehavej výzve.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: IG/zuzana_caputova