Minister školstva v posledných týždňoch intenzívne vyzýva Slovákov, aby sa zaočkovali a nedopustili, nech tretia vlna udrie naplno. Najnovšie spustil kampaň na podporu očkovania proti COVID-19 za otvorené školy. Má totiž vážne obavy, že sa bude opakovať scenár spred pár mesiacov.

Začiatok školského roka sa nezadržateľne blíži, pričom sa pracovníci rezortu školstva snažia pracovať na všetkých scenároch, ktoré môžu nastať počas prichádzajúcej tretej vlny. Gröhling je presvedčený, že každý z nás si bude musieť vybrať medzi infikovaním koronavírusom alebo očkovaním.

Člen strany SaS má naplánované výjazdy po celom Slovensku, keďže sa chce stretnúť so starostami obcí a primátormi miest. Plánuje im odporúčať, aby ďalšie týždne využili na propagáciu vakcinácie. Najnižšia miera zaočkovanosti je totiž v okresoch Gelnica, Revúca, Poltár, Rimavská Sobota, Kežmarok, Krupina, Lučenec, Detva, Spišská Nová Ves a Stará Ľubovňa.

Gröhling sa obáva, že niektoré školy sa budú musieť opäť popasovať s dištančnou výučbou. ,,Pri viac ako desiatke okresov vidieť nárast prípadov. Spolu s nízkou mierou zaočkovanosti v danom mieste je výrazný predpoklad, že niektoré triedy už koncom septembra budú musieť ísť do karantény,“ upozornil na tlačovej konferencií. ,,Našou spoločnou úlohou je, aby sa to už nezopakovalo a školy mohli ostať otvorené,“ dodal.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: YT/HNtelevízia  |  Foto: FB/Branislav Gröhling-Vzdelanie je budúcnosť krajiny, YT/HNtelevízia, Pixabay