Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR neustále monitoruje aktuálnu epidemiologickú situáciu vo svete, pričom naďalej odporúča Slovákom, aby do zahraničia necestovali, ak to nie je nutné. Pred pár hodinami bolo dokonca zverejnené varovanie pred konkrétnou krajinou.

Druhá najľudnatejšia krajina sveta si momentálne prechádza hotovým peklom. India doteraz zaznamenala celkovo 21,1 milióna nakazených ľudí na ochorenie Covid-19. Miestne úrady evidujú viac ako 230-tisíc obetí a nedávno dosiahla rekord, keď v priebehu 24 hodín bolo zistených vyše 421-tisíc nových prípadov nákazy.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR z tohto dôvodu upozorňuje na zhoršujú sa epidemiologickú situáciu, v dôsledku ktorej je vo viacerých mestách Indie výrazne obmedzená bežná zdravotná starostlivosť. Mnohým nakazeným pacientom už nemôžu poskytnúť kyslík a obete ochorenia ležia pred krematóriom na ulici alebo sú upálené na hraniciach.

Veľké množstvo leteckých spoločností obmedzuje lety z a do krajiny. Náš rezort vzhľadom na udalosti odporúča slovenským občanom, aby okamžite opustili Indiu a rozhodne do nej ani necestovali. ,,Reštrikcie pre občanov SR pri letoch z Indie pri vstupe do EÚ cez svoje územie zaviedlo napríklad Nemecko. Umožnený je len tranzit pasažierov do krajín mimo Schengenu,“ uvádza sa v oficiálnom stanovisku ministerstva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: mzv.sk  |  Foto: Pixabay, Twitter