Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL) zverejnil dôležitý oznam o stiahnutí lieku, ktorý sa nachádza aj na slovenskom trhu. Pacienti, ktorí majú problémy s krvným tlakom, by tak mali zbystriť svoju pozornosť a kontaktovať svojho všeobecného lekára.

Pracovníci ŠÚKL pred pár hodinami zverejnili oznámenie o stiahnutí lieku. Ide o ,,Irbesartan Hydrochlorothiazide Zentiva 300 mg/12,5 mg filmom obalené tablety (tbl flm 28×300 mg/12,5 mg (blis.PVC/PVDC/Al)), kód ŠÚKL: 38102, č. šarže: 0R821″.

Uvedený liek je určený na liečbu vysokého krvného tlaku za predpokladu, že liečba irbesartanom alebo hydrochlórtiazidom neposkytujú samostatne dostatočnú kontrolu krvného tlaku. Dôvodom okamžitého stiahnutia liečiva je prítomnosť azidovej nečistoty v účinnej látke nad povolený limit.

ŠÚKL z tohto dôvodu sťahuje medikament z úrovne distribučných spoločností, lekární a zdravotníckych zariadení. Je nutné upozorniť, že sa z trhu sťahuje hneď niekoľko šarží lieku Irbesartan Zentiva 300 mg, pričom bol zverejnený aj prehľad konkrétnych šarží.

Prehľad sťahovaných liekov a šarží

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: sukl.sk  |  Foto: sukl.sk, Pixabay