Slovensko momentálne žije hokejom, pričom fanúšikovia stále dúfajú, že sa náš národný tím prebojuje minimálne do štvrťfinále. Po zápase so Švédskom sme však prišli o jedného z dôležitých hráčov, ktorý oficiálne končí na Majstrovstvách sveta.

Pre slovenského útočníka Pavla Skalického bol zápas so Švédskom posledným na Majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2021. Hokejista má naplánovanú dôležitú životnú udalosť, ktorá mu neumožní hrať ďalšie zápasy v Lotyšsku. 25-ročný športovec sa totiž o pár dní bude ženiť.

Skalický sa mal s vedením reprezentácie dohodnúť ešte počas prípravných zápasov pred Majstrovstvami sveta a zrejme ani sám nečakal, že sa stane oficiálnou súčasťou národného tímu. ,,Pavlovi sa chceme poďakovať za to, že nám pomohol k zisku dôležitých bodov na svetovom šampionáte. Jeho prístup k reprezentácii si vážime, aj preto sme sa dohodli, že po zápase so Švédskom môže z osobných dôvodov opustiť národný tím. Hoci tu fyzicky nebude, veríme, že jeho bojovný hokejový duch zostane s nami v Rige,“ uviedol asistent generálneho manažéra slovenskej reprezentácie Oto Haščák na stránke hockeyslovakia.sk.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: hockeyslovakia.sk  |  Foto: FB/MS v hokeji 2021, IG/pavolskalicky