NASA zverejnila desivé informácie o tom, že sa naša Zem neuveriteľne mení a zažívame najväčšiu klimatickú zmenu v histórii. Zistenia znepokojujú nielen odborníkov, ale aj bežných ľudí, ktorí zmenu sami pociťujú a boja sa čo bude ďalej.

 

Podľa meraní a štatistík patril rok 2015 a 2016 k trom najteplejším rokom v histórii meteorologických meraní. Priemerná teplota sa v roku 2015 zvýšila o 1,1 stupňa Celzia, čo je znak veľkej klimatickej zmeny. V roku 2016 však otepľovanie pokračovalo a priemerná teplota bola vyššia o 1,2 stupňa.

Najväčším problémom sú vysoké teploty v arktickej oblasti, čo bude mať za následok veľké zmeny, ktoré sa budú stále stupňovať. Nebudú sa znižovať len hladiny morí a oceánov, ale aj počasie na celej našej Zemi. V hurikánových oblastiach by sa mal počet týchto živlov stále zvyšovať. Horším faktom však je to, že doposiaľ najničivejšie hurikány z roku 2017, budú mať ešte ničivejších následníkov, ktorí budú stále viac pustošiť našu planétu.

Prečítajte si tiež: Češka má pred sebou OTRASNÚ budúcnosť! TOTO čaká “heroínovú” Terezu v pakistanskom väzení!!

Odborníci z celého sveta sa však zhodujú, že otepľovanie, ktoré zažíva naša Zem za posledných 40 rokov bude stále pokračovať a každý rok budeme zaznamenávať nové rekordy v teplotách.

Známi ľudia po celom svete sa snažia upozornovať ľudstvo na to, aby neboli k týmto zmenám lahostajní, pretože Zem je jediným miestom, kde dokážeme žiť a bez nej sa nezaobídeme. Preto by mali ľudia dbať na ochranu nášho životného prostredia vo všetkých smeroch a tieto klimatické zmeny čo najviac zmierniť.

Zdroj: Youtube/DPA | Foto: pixabay