Slovenskí poslanci, ktorí boli zvolení v Eurovoľbách, sa presunú do Štrasburgu s veľmi peknými platovými vyhliadkami. Ešte šokujúcejšie sú však mastné dôchodky, ktoré ich čakajú už po piatich odpracovaných rokoch!

Slovenskí poslanci, ktorí boli zvolení do Europarlamentu, sa nemajú na čo sťažovať. Mnohí už roky poberajú veľmi slušné platy a po posledných voľbách pribudnú do Štrasburgu aj nové tváre. Medzi nimi aj poslanec Milan Uhrík z ĽSNS či Lucia Ďuriš Nicholsonová z SaS, ktorá navyše získala významnú funkciu predsedníčky výboru EP pre zamestnanosť a sociálne veci, ktorú vyfúkla bývalej poľskej premiérke.

Poslanci Europarlamentu sa ale okrem kráľovského platu môžu tešiť aj na mastný dôchodok. Ten sa vypočítava z ich hrubej mzdy 8 757,7 eura, pričom poslanci z neho získajú 3,5 percenta za každý odpracovaný rok. Poslanci, ktorí teda v Europarlamente odrobili päť rokov, majú nárok na 1 532 eur, po 10 rokoch 3 065 eura a tí, ktorí boli zvolení od začiatku vstupu SR do Európskej Únie, si môžu užívať dôchodok 4 597 eur. Okrem toho majú nárok žiadať po odchode aklimatizačný príspevok, ktorý vykompenzuje pokles príjmov po skončení funkcie. Príspevok je rovnaký ako výška platu a poslanci ho môžu poberať minimálne 6 mesiacov a maximálne 24 mesiacov.

Slováci si pritom musia vystačiť s priemerným dôchodkom vo výške 460 eur. A na čo slovenskí europoslanci minú svoje obrovské dôchodky? Odpovedi na túto otázku od Nového Času sa všetci diplomaticky vyhli so slovami, že nad tým ani len neuvažovali.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: cas.sk │  Foto: Facebook/Monika Beňová, Eduard Kukan