Slovákmi na začiatku júna tohto roku otriasla tragédia, pri ktorej zomrel Filipínec Henry John Serafica Acorda († 36). Mladý muž chcel brániť kamarátku, no za svoju odvahu zaplatil smrťou. Po štyroch mesiacoch sa však ohľadom útočníka Juraja (28), ktorý sa správal absolútne beštiálne, dostala na verejnosť zarážajúca skutočnosť.

Henry († 36) prišiel na Slovensko pre pár rokmi, keď dostal možnosť pracovať pre známu IT firmu. Väčšinu zarobených peňazí posielal svojej rodine trpiacej na Filipínach chudobou. Jeho cestu mu však skrížil násilník Juraj Hossa z Dunajskej Stredy, ktorý ho dokopal len preto, že bránil kolegyňu.

Mladý cudzinec na následky zranení, bohužiaľ, v nemocnici zomrel a útočník bol obvinený zo zabitia, pričom mu hrozí 7 až 12 rokov basy. Prípad v týchto chvíľach stále nie je vyriešený a dokonca sa ešte ani nedostal pred súd. Je však zarážajúce, že okresný prokurátor Ladislav Sloboda agresívneho Juraja prepustil – svoje rozhodnutie odôvodnil vyjadrením, že na väzbu nevidel dôvod.

Slobodovi zrejme ušlo, že Juraj dobil na smrť mladého muža, ktorý mal pred sebou fantastickú budúcnosť. Toto bizarné rozhodnutie zaujalo širokú verejnosť i generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára, ktorý situáciu radikálne riešil. Polícia obvineného opäť zadržala a Čižnár verejne priznal, že jeho podriadený pracovník pochybil a bude čeliť prešetreniu.

Zdroj: cas.sk  |  Foto: YouTube