Slovenská hokejová reprezentácia je blízko postupu do štvrťfinále MS v hokeji 2024. V ostravskej skupine má po piatich dueloch na konte jedinú prehru, a aj to z úvodného stretnutia proti Nemecku. Avšak možno máme ešte vyšší potenciál.

V každom zápase sme strelili aspoň štyri góly, a to aj pri prehre s Nemcami či do siete silného USA. S 23 gólmi máme jednu z najlepších ofenzív a proti Lotyšsku si nielenže môžeme zaistiť postup, ale posunúť sa po nedeli možno na úplne 1. miesto v strelených góloch.

Avšak stále sa nepresadil gólovo ani v jedinom prípade Juraj Slafkovský, ktorý mal byť podľa papierových predpokladov najlepším strelcom slovenského výberu. Naopak, s piatimi asistenciami je spoločne so Šimonom Nemcom najlepším v našom drese v tomto ohľade. Kto by to bol povedal, že budeme mať po piatich dueloch až štrnásť rozličných strelcom, no Slafkovský medzi nimi nebude?

Postupová kalkulačka Slovenska: Situácia je viac než priaznivá!

Už aj zo slov komentátora a predovšetým z mnohých reakcií fanúšikov je zrejmé, že možno by to chcelo v tomto ohľade určitú zmenu a skúsiť zaradiť Juraja Slafkovského do inej formácie, kde by mohol byť ešte nebezpečnejší a dominantnejší ako s Hrivíkom a Cehlárikom. Mimochodom ani týmto dvom ťahúňom z minulosti to nejde aspoň bodovo tak, ako by chceli. Majú na konte po góle a asistencií.

Avšak ako to urobiť? Zdá sa, že druhá formácia (Hudáček, Cingeľ, Tatar) si sadla, veď dovedna dali deväť gólov. V hre by mohlo byť trebárs vymenenie Kelemena alebo Regendu so Slafkovským, keďže štvrtú formáciu, ktorá má iné úlohy, tiež ani nie je na programe dňa rozbiť.

Šampionát plný zvláštností: Vybrali sme päticu pozoruhodných!

Zdroj: Hitky | Foto: IG/hockeyslovakia