Vodičom sa pred pár dňami na diaľnici naskytol šokujúci pohľad na vozidlo, ktoré sa nachádzalo priamo na ceste, no nebolo havarované a nemalo ani žiadnu poruchu. Okamžite boli privolaní príslušníci českej polície, ktorí sa po príchode na miesto nestačili čudovať.

Policajti boli privolaní k naštartovanému vozidlu, ktoré sa nachádzalo priamo na diaľnici na Náchodsku. Auto blokovalo jazdný pruh v smere od obce Rychnovek na Josefov. Muži zákona sa obávali, že vodič má zdravotné problémy, no to ešte netušili, ako veľmi sa mýlia.

V aute totiž našli spiaceho muža, pri ktorom ležala prázdna fľaša od tvrdého alkoholu. ,,Muž najprv nereagoval na okolité podnety, až keď sa policajtom podarilo s ním zatriasť cez polootvorené okienko, prebudil sa. Bol zmätený a nemohol sa hýbať. Vyzvali ho k prevedeniu dychovej skúšky,“ uviedol hovorca polície pre idnes.cz.

Opitý vodič napokon nafúkal 4,5 promile alkoholu, v dôsledku čoho bola privolaná záchranná služba. Lekár napokon odporučil prevoz na protialkoholickú záchytnú stanicu do Hradce Králové. Celým prípadom sa momentálne zaoberá polícia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Instagram HITKY_SK plný pikošiek! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: idnes.cz  |  Foto: Pixabay, FB/Policie ČR