Natáčanie seriálov či filmov môže byť sprevádzané udalosťami, s ktorými sa v žiadnom prípade nepočítalo. Herci sa aj napriek tomu musia sústrediť a ďalej nakrúcať potrebné scény. Tak sa stalo aj pri tvorbe seriálu, ktorý mapuje otvorenie prvého obchodného domu v Bratislave.

Televízia Markíza poriadne zariskovala, keď na televízne obrazovky priniesla seriál Dunaj, k vašim službám, ktorý sa odohráva v roku 1939 v Bratislave. Ide o obdobie, kedy došlo k otvoreniu prvého obchodnému domu Dunaj, ktorý sa stal klenotom mesta.

Nie je žiadnym tajomstvom, že epizódy sa natáčajú v predstihu. Začiatok nakrúcania bol však poriadne dramatický. Herci sa totiž 12. októbra 2022 počas scény nachádzali na Svoradovej ulici, kde jedna z herečiek skočila zo strechy obchodného domu. Nikto z prítomných v tom čase netušil, že iba o pár metrov ďalej sa udiala skutočná tragédia.

Hercov totiž prerušili zvuky reálnej streľby. ,,Postupne začali okolo chodiť policajti, po nejakej polhodine pribudol vrtuľník, ktorý nám kazil zvuk, a tak sme opäť rozmýšľali, čo sa deje. Poslali sme dvoch produkčných, aby zistili viac. Samozrejme, prišli naspäť celí bledí s tým, že po Palisádach sa pohybuje strelec a máme si dávať pozor,“ opísal desivú udalosť režisér Peter Hoferica pre Denník N.

Možno už tušíte, že streľba sa týkala dvojnásobnej vraždy pred Teplárňou a následným prenasledovaním strelca. Podľa slov Hofericu sa napokon herci aj so štábom rozhodli nakrúcanie prerušiť a okamžite sa schovať do bezpečia.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: dennikn.sk | Foto: FB/Dunaj, k vašim službám – TV Markíza, Polícia SR