S blížiacim sa septembrom sa objavuje čoraz viac výziev zo strany politikov a odborníkov. Ich vyjadrenia naberajú na obrátkach a mnohé z nich pôsobia vydieračsky. Príkladom sú najnovšie slová ministra školstva Branislava Gröhlinga.

Minister školstva Branislav Gröhling taktiež upozorňuje na hroziaci delta variant nového koronavírusu. Štatistiky uznávaných organizácií upozorňujú, že dôjde k rapídnemu nárastu počtu infikovaných už o pár týždňov. Z tohto dôvodu by mali očkovanie zvážiť hlavne seniori.

Podľa slov politika by si mal každý z nás zvážiť, či si od septembra vyberie infikovanie ochorením COVID-19 alebo očkovanie. „Delta variant sa ukazuje byť taký infekčný, že do konca decembra bude mať za sebou každý človek buď COVID alebo očkovanie. Predpokladá sa to na základe veľkej infekčnosti delta variantu a na základe údajov zo zahraničia,“ napísal na sociálnej sieti člen strany SaS.

Gröhling upozornil, že nebezpečnému vírusu podľahli úplne zdraví a aktívni ľudia, ktorí sa nedokázali popasovať s ťažkým priebehom choroby. ,,Ak ste rodič a nie ste naklonený k očkovaniu dieťaťa, zaočkujte sa aspoň vy, aby vaše deti mohli chodiť do školy,“ vyzval rodičov šéf rezortu školstva.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: FB/ Branislav Gröhling-Vzdelanie je budúcnosť krajiny  |  Foto: FB/Branislav Gröhling-Vzdelanie je budúcnosť krajiny, Pixabay