Jeden z najúspešnejších slovenských hudobníkov, ktorý absolútne ovládol scénu pre najmenších, sa vracia k tvorbe pre dospelých. Po úspešných rokoch v detskom priemysle vydáva nový singel Hora, pričom vás doslova nadchne na prvé počutie.

Miro Jaroš (42) sa od čias svojho pôsobenia v hudobnej šou Superstar nestratil, práve naopak. Sympatický rodák zo Žiliny si už pred rokmi podmanil najmenších poslucháčov, v dôsledku čoho mu čas na tvorbu pre skalných fanúšikov akosi neostával. Autor množstva hitov sa tak tento raz spojil s uznávanou speváčkou Janou Kirschner, ktorá mu napísala text k jedinečnej skladbe Hora.

„Čím som starší, tým viac ma vyrušuje ruch mesta. Vtedy myslím na našu horu v Tepličke nad Váhom, kde som mal svoj svet, svoje útočisko, svoj strom a lúky. Celá pesnička je o tom a pripomína mi domov. Veľmi mi ten pokoj chýba,“ odkrýva Miro inšpiráciu, ktorá stála za vznikom jeho nového singla. Aj keď k skomponovanej hudbe napísal päť textov, napokon ho predsa len zveril kolegyni Jane Kirscher, pričom tá v ňom zanechala zásadnú myšlienku o hore.

“Janka mi napísala, že sa jej pesnička páči a skúsi to dokreovať. O týždeň mi poslala naspievané demo a dotklo sa mi srdca,“ spomína Miro s vďačnosťou a pokorou na vzácnu spoluprácu. „Pesnička Hora prišla v čase najtvrdších opatrení tu v Británii. Bola to pekná skúsenosť, vykročiť niekam inam a vrátiť sa v myšlienkach na chvíľu domov. Miro je v tom, čo robí, úprimný a odhodlaný, a to je motiváciou pre mnohých ľudí v jeho okolí. Som rada, že ide za svojimi snami a som šťastná, že ma oslovil a mohla som byť ich súčasťou,“ dodáva k spolupráci Jana Kirschner.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Foto: Branislav Šimončík, IG/jarosmiro | Video: YT