Tomáš Tatar bol v sezóne 2023-24 po dlhých rokoch zosadený z postu nášho najproduktívnejšieho hráča v NHL. Táto sezóna mu skutočne príliš nevyšla, hlavne jej úvod v Colorade. Predstaví sa po ročnej odmlke v najcennejšom drese?

33-ročný odchovanec dubnického a trenčianskeho hokeja patrí medzi tých, ktorí často reprezentačnú pozvánku neodmietajú. A realizačný tím verí, že ani rok 2024 nebude výnimkou.

Ochotu štartovať na MS v Česku (od 10. do 26. mája) prejavili Juraj Slafkovský, Martin Pospíšil, i Šimon Nemec. Generálny manažér reprezentácie Miroslav Šatan informoval, že súhlas vyjadril aj Pavol Regenda hrajúci aktuálne v AHL, no aj so skúsenosťami z NHL. Verejne sa však Tomáš Tatar zatiaľ nevyjadril, Frühauf na jeho adresu uviedol:

„My dúfame, že nás posilní aj on, vždy sa pozitívne vyjadroval k štartu na MS. Sme nastavení tak, že príde. Iné možnosti ani nezvažujeme. Ale je to v procese a ten je nastavený a nemôže sa preskočiť, uviedol pán Frühauf.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Tomas Tatar (trto90) (@tomastatar90)

Tomáš Tatar bol v roku 2012 pri našom zatiaľ poslednom cennom kove zo svetového šampionátu, vtedy ešte ako hráč farmárskeho tímu Detroit, a síce Grand Rapids Griffins, v desiatich dueloch získal päť bodov.

Hral aj na šampionátoch v rokoch 2014, 2015, 2019 a 2022, pričom v tom poslednom prípade bol kapitánom.

Celkovo v kariére odohral na MS v hokeji 44 duelov s bilanciou 13 gólov a 16 asistencií. Z historického hľadiska v ére samostatnosti je medzi Slovákmi vrámci A-kategórie MS v hokeji zatiaľ na 16. mieste v počte zápasov, 6. mieste v góloch, 11. mieste v asistenciach a 8. mieste v produktivite.

VIDEO: Tretí gól v drese Seattle Kraken: Tatar sa pohral s brankárom!

Zdroj: Aktuality.sk, Quanthockey | Foto: IG/tomastatar90