Jedna z najväčších detských speváckych ikon sa vracia po dlhej prestávke na koncertné pódiá, pričom hudbu, ktorú dnes produkuje, by ste od kedysi nežnej dievčinky očakávali len obtiažne. Michaela Paštéková, idol 90. rokov, sa vracia do sveta šoubiznisu s kapelou Srnka, ktorá je inšpirovaná ďalšími detskými postavami!

Speváčka hitov Sprayer Frayer, Mandarinka Darinka či Mama je mama opustila svet šoubiznisu s príchodom dospelosti. Kráľovná tínedžeriek 90. rokov sa po úspešnej speváckej kariére vydala na dráhu pedagogičky a momentálne vyučuje na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave.

Po dlhých rokoch v ústraní však Michaela Paštéková ohlásila comeback s projektom Srnka, ktorý odkazuje na detskú televíznu reláciu 80. rokov. Bizarná a pre mnohé deti priam hororová postavička Raťafák Plachta má byť predlohou pre tvorbu kapely, pričom speváčka z veľkej časti iba recituje pôvodné výroky postáv z relácie Slniečko do psychadelickej hudby.

„Občas sa ma niekto spýtal, či sa nechcem vrátiť k hudbe a zase spievať. Odmietala som to, ale niekde v pozadí v hlave mi išlo, že ak by som sa niekedy mala vrátiť k hudbe, musel by to byť totálny bizár alebo niečo úplne iné, než som robila dovtedy. A tento projekt to spĺňa,“ povedala Paštéková pre Denník N.

Nové skladby Michaely Paštékovej

 

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<

Foto: IG/srnka.band, jankucha, YT/aktuality