Členovia strany OĽaNO pravidelne prichádzajú s kontroverznými návrhmi, pričom na čele v kreativite je Igor Matovič. Najnovšie prišli s možnosťou odmeny pre občanov, ktorí sa rozhodnú ísť voliť v najbližších parlamentných voľbách.

Strana OĽaNO sa vracia k jednému zo svojich kontroverzných nápadov, ktorý už poslanci predložili aj do parlamentu. O spomínanom návrhu sa v minulosti diskutovalo niekoľko mesiacov, no nedošlo k žiadnej zhode. “Matovičovci” totiž navrhujú, aby dostal odmenu každý, kto pôjde voliť. Platnosť odmeny má byť určená do najbližších parlamentných volieb.

Pri voľbách by tak každý občan dostal potvrdenie o účasti, ktorým sa môže preukázať. Odmena by mala byť v podobe zľavy pri platení služieb, ako osvedčovanie odpisov či podpisov, takisto výpisu z listu vlastníctva, kópie katastrálnej mapy či vydávania občianskych preukazov.

Liberáli nesúhlasia s týmto návrhom a Boris Kollár sa obáva, že odmeňovanie voličov hraničí s kupčením. Je však nutné podotknúť, že akékoľvek voľby sú založené na princípe tajnosti hlasovania. Nemali by sa preto vytvárať dôkazy v podobe potvrdenia účasti vo voľbách pri získaní sľúbenej odmeny od Matoviča.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: tvnoviny.sk | Foto: FB/OĽaNO, Pixabay