Po zasadnutí Ústredného krízového štábu sa ministri vyjadrili aj k otváraniu škôl. Po prezentovaní v poradí druhého návrhu ministerstva školstva, ktorý bol prioritnou témou utorkového zasadania, prišli kompetentní k jasným záverom.

Pohár trpezlivosti ministra školstva stále nepretiekol. V priorite otvorenia škôl totiž bojuje aj naďalej, pričom sa doposiaľ nestretá s pozitívnym výsledkom. “Po zasadnutí Ústredného krízového štábu viete, že sme prinášali návrhy. Takže tá zásadná informácia je, že teraz, v pondelok, ako bolo plánované, sa školy neotvárajú. My sme dostali ďalšiu úlohu a vypracovať tretí návrh, ako sa máme vysporiadať s touto situáciou, aby sme vedeli otvoriť celý vzdelávací systém budúci rok, ja predpokladám 8. januára,” prezentoval ministerster školstva Branislav Gröhling.

Čo bolo kameňom úrazu je z jeho vyjadrení jasné, a teda že testovanie detí na dobrovoľnej báze nenašlo na zasadaní krízového štábu podporu. Nový, v poradí tretí návrh ministerstva školstva, by mal byť odprezentovaný najneskôr do 23. decembra.

K otváraniu škôl sa vyjadril aj minister zdravotníctva: “Epidemiologická situácia, žiaľ, nie je úplne priaznivá V tejto situácii úplne uvoľniť vzdelávanie na druhom stupni by z toho epidemiologického hľadiska naozaj nebolo múdre a vôbec nie rozumné,” avizuje Marek Krajčí. Okrem toho sa vyjadril aj k plánu ministerstva školstva tvrdením, že úlohu vypracovať návrh na návrat detí do škôl sa im nepodarilo adekvátne.

Pre horúce novinky SLEDUJTE náš Facebook! Nájdete ho >>>TU<<<

Zdroj: TK | Foto: IG/ branislavgrohling | Video: YT